„Jako přední producent televizního a VOD (Video on Demand) obsahu ve střední a východní Evropě si velmi dobře uvědomujeme svou schopnost oslovovat diváky a inspirovat je k zamyšlení nad jejich chováním z hlediska udržitelnosti. Zároveň je nám jasné, že se v první řadě musíme zaměřit na environmentální udržitelnost vlastního chování na obrazovce i mimo ni. Plně se ztotožňujeme se zásadami organizace albert a hodláme v celé skupině CME prosadit změny, které nám umožní lépe měřit a snižovat uhlíkovou stopu. Chceme, aby naše tvorba byla nejlepší nejen z hlediska kvality obsahu, ale i z hlediska ekologické stopy,“ uvedl Didier Stoessel, generální ředitel mediální skupiny CME pro Českou republiku, Rumunsko, Slovensko a Slovinsko.
Skupina CME se tak zařadila po boku uznávaných světových televizních a filmových společností, které jsou odhodlány snižovat svou uhlíkovou stopu. Skupina je přesvědčena, že snižováním spotřeby energie a množství odpadu, zajištěním udržitelného dodavatelského řetězce, provozní optimalizací výroby pořadů a změnou přístupu každého jednotlivého zaměstnance, partnera, dodavatele a distributora pomůže prosazovat udržitelné chování ve všech pěti zemích, v nichž působí.
Zásady udržitelnosti propagované organizací albert začala do své každodenní činnosti již zavádět TV Nova, jedna z pěti televizních stanic z portfolia CME. Podílela se na vydání prvního manuálu pro udržitelnou filmovou a audiovizuální tvorbu v České republice a usiluje o to, aby se udržitelnost stala běžnou praxí jak při natáčení, tak i na obrazovce, tedy v dialozích a chování postav. Jako příklad lze uvést některé díly pořadu MasterChef Česko, které divákům představily princip vaření zero waste, tedy beze zbytku, přičemž se v nejvyšší možné míře vyhýbaly používání plastových lahví. Jeden z vlajkových televizních pořadů mimo jiné ukazuje děti, které navštěvují ekologickou školu a učí se uvědomovat si dopady svého chování na životní prostředí.
Více informací naleznete na www.wearealbert.org